Yeni Bir Dünya Kuruldu!

Posted on Updated on


Türkiye’de ve dünyada hızlı bir değişim kendini iyice hissetirir oldu. Dünyada sınırlar tarih boyunca yeniden belirlenmiştir. Bu süreç bu şekilde devam edip gidiyor. Gücü eline alan temsil ettiğini yeryüzüne hakim kılıyor. Tarih boyunca inişler ve çıkışlar olmuş, Hak ile Batıl arasında bir mücadele yaşanmıştır.

Kimileri tarihe farklı bir perspektiften bakabilirler. Ancak biz bir çok konuda olduğu gibi bu konuda da Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca’nın getirmiş olduğu yaklaşımı benimsiyor ve esas alıyoruz. Bu bakış açısını Erbakan Hoca, Milli Görüş olarak isimlendirmiştir. Bu açıyı toplum olarak yakalamak bazan asırlar kadar uzun zaman alır. Bu farkındalığı yaymak, kabul ettirmek tek kişilik bir orduya, Erbakan Hoca’ya nasip oldu denilebilir hiç şüphesiz. Nice ömürler hizmet yolunda feda edilmiştir. Allah hepsinden razı olsun. Ama kimisi vardır başak gibi bereketli ve çınar gibi köklüdür. İşte Erbakan hocanın ömrü bana bu hissi veriyor. Bugün dünyada bilinçli bir mücadele şuuru geliştiyse bunda Erbakan hocanın büyük katkısını unutmamak gerekir. Cumhurbaşkanının eşi mesture ise, “one minute” resti çekiliyorsa bunda Erbakan hocanın ve fedakar erlerinin payı unutulmamalıdır. En zor şartlarda ülkeyi ileriye taşımak için ve yeni bir dünya kurmak için deli gibi çalıştılar. Evet insanlar deli diyordu. Mallarını, zamanlarını, ailelerini cihad uğruna feda ettiler. Ülkede ağır sanayi kurmak için yandılar, İslam Birliği için tutuştular. Ama deli diyorlardı, alay ediyorlardı, kınıyorlardı, yobaz diyorlardı, iftira ediyorlardı, tanımıyorlardı… En sadık dostlar dönüp gidiyordu, kimisi pes ediyordu ama Erbakan Hoca hiç yılmadı. 85 yaşına gelene kadar hiç durmadı. Durduğunu bilmiyoruz. Bir tek kötü işini duymadık. Kötü sözünü duymadık. Hep en mükemmeli hedef gösterdi, hep Allah rızasını gösterdi. Şimdi ise ilk kez bu kadar uzun süre tedavi görüyor hastanede. Yüreklerimiz acı içinde. Her nefis ölümü tadacaktır. Ama bazı nefislerin tattığı ölümden geride kalanlara acı bir lokma düşer. Firak lokması…

Erbakan Hocamızın sürdüğü bereketli ömrünün daha uzun yıllar devam etmesini en içten dualarla temenni ediyoruz. Rüyalarda Erbakan hocanın gençleştiğini görenlerin kervanına katıldık çok şükür. Dimdik ayakta oluşu O’nun mekanına işaret olur inşallah. Bu dünyada manen dimdik ayakta olduğu gibi maddeten de ayağa kalktığını görmek tekrar nasip olur inşallah.

Erbakan Hoca görevini yaptı. Yeni bir dünyanın kurulması için çalışacağımıza söz alırken aslında bunu bizim için istiyordu. O da biliyor kuvvet ve kudret sahibi olanın kim olduğunu. Yeni bir dünyanın kurulmadığını mı düşünüyorsunuz? Erbakan Hoca hayatı boyunca verdiği mücadele ile yeni bir dünyayı kuracak temelleri atmıştır ve projesini çizmiştir. İnşaatına başlamıştır. Yeni bir dünya ateşini yakmıştır. Bundan geri dönüş artık mümkün değildir. Yeni bir dünya kurulmuştur. Yeni bir dünyayı Erbakan Hoca kurmuştur. Bunu siyasal, sosyolojik, bilimsel, duygusal ve diğer her yönden ortaya koymak mümkündür. Erbakan’ın hakkını Erbakan ölünce mi teslim edeceğiz? Yeni bir dünya nerede mi? Kimisi onu görüyor, kimisi perdeler kalkınca görecek.

Kimin ne dediği, ne düşündüğü önemli değil, biz o muhteşem insan Erbakan Hocamızı seviyoruz ve kendisiyle gurur duyup övünüyoruz. Allah o nur yüzlü insanı tekrar görmeyi nasip etsin, ellerinden öpüp helallik almayı nasip etsin, uzun yıllar bizi ayırmasın, en kısa sürede sağlığına kavuştursun. Yâ Şâfi yâ Allah…

Reklamlar

Yeni Bir Dünya Kuruldu!’ için 3 yanıt

  Ahmet KİLİMCİ said:
  27 Şubat 2011, 01:42

  Heyecan arttıran bir yazı.Yazarımızın şifa dileklerine en kalbi duygularımla katılıyorum.

  Rezene responded:
  27 Şubat 2011, 21:38

  😦

  Rezene responded:
  09 Mart 2011, 23:10

  Ahhh hocam ahhh… Resimdeki gülüşünü lutfetmeseydin ne olurdu şimdi halimiz ? Gülerek gittin.. Gülerek uyanırsın inşallah dünya sonrasına.. Gülerek karşılasın seni melekler.. Yollarına güller döksünler.. O geliyor o desinler.. Biz de Yasinler okuyup hediye edelim gülen ruhuna.. Hatimler gönderelim dualarla.. Mezarına her gidiş çiçekler getirelim.. Çiçekleri seyrederken dualarımızı, Yasinlerimizi hisset ruhunda..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s